Vymývanie mozgov nedeľnými diskusiami skončilo - výsledok uvidíme

Autor: Eduard Krištof | 4.3.2012 o 22:13 | (upravené 4.3.2012 o 22:23) Karma článku: 6,77 | Prečítané:  1091x

     Politiku ovplyvňujú  médiá a to médiá platené a vydržiavané finančnými skupinami a stranami. Presne tak, ako sme to videli v nedeľňajších spravodajských politických predvolebných  reláciách v najsledovanejšom čase, kde došlo znovu ku manifestácii moci, arogancii mocných  a pošliapaniu akejkoľvek zásady rovnosti šancí. Skrátka došlo k manifestácii peňazí.   

     Vrana vrane oko nevykole. Tak hovorí  slovenské príslovie, ktoré úplne pravdivo vystihuje  celú situáciu. Áno očakával som naivne v tomto čase aj  nové  mimoparlamentné strany, ktoré by v spoločnosti tých našich mocných a veľkých mohli prezentovať svoje plány a program. To však naše kvázidemokratické médiá nezaujíma. Sú orientované inak. Sú orientované nie na rovnosť šancí vyváženosť informácií  a demokraciu,  ale na peniaze ktorými ich zahŕňajú. Parlamentné strany jednoznačne rátajú s našou hlúposťou a s tým, že sú tam a naďalej budú  bačovať tak ako doteraz. Možno sa zmení pomer ich moci ale budú tam.
     Takže pekne poporiadku k zásadným vyjadreniam,  ktoré predstavitelia strán ktoré mali možnosť sa prezentovať predniesli.
-  výber - červený a modrý- voľba ľavicovej „dobroty" v podaní Fica a pravicového rozumu v podaní SDKU a ostatnej pravice. Mne však tie kliešte pripadali tak, že basisti si idú vystrihnúť dieru do plota aby mohli utiecť spravodlivosti. A mám ten dojem  že jej po voľbách aj  utečú.  Tí čo majú byť zašití budú znovu šiť svoje  pikle.
- výstavba diaľnic - vychvaľovanie  systému štátnych peňazí, a eurofondov, alebo PPP projektov. Nové zmluvy nové spôsoby financovania. Pri konfrontácii podmienok  a údržby s mágom Ficom   však  k odpovedi  na rozdiely v podmienkach nedošlo a redaktor čuduj sa svete nevŕtal, nepýtal sa prečo, nepýtal sa na podmienky a údržbu, takže výpovedná hodnota  predstaviteľov strán  nulová, žiadna. Pokiaľ som čistý nemám problém poukázať na výhody toho môjho riešenia a nevýhody  riešenia iných  aj na konkrétnych číslach a viem si svoju pravdu obhájiť. Z tejto témy SDKU vyplynulo ako len chcú stavať diaľnice a tým priniesť pokrok aj na východ. Pýtam sa však za 8 rokov ich vlády prečo nestavali? Alebo stavali tak, že keby takým tempom stavali diaľnice v Amerike tak stav aký tam majú dnes by musel naštartovať už Krištof Columbus.  Prečo nevideli problémy aj tu? Plané reči a prázdne sľuby. Pokiaľ však sú Ficove argumenty pravdivé, tak jeho projekt financovania je ďaleko výhodnejší z hľadiska dlhodobého.
- zamestnanosť všetci zrazu chcú podporovať  našich podnikateľov  a Fico hlavne hladové  doliny. Naši podnikatelia tu boli aj sú  stále. A hladové doliny sú tiež problém už dávno.  K ich podpore však nedošlo v porovnateľnej miere so zahraničnými nikdy a tak sme aj dopadli. Kedykoľvek sme vydierateľní  tým, že zahraničný investor zbalí svoje slivky a odíde. No a k tým hladovým dolinám. Nie sú tu náhodou už od čias Mečiarizmu. Práve činnosťou dnešných mocných sa podarilo našich malých a stredných podnikateľov dokonale paralyzovať. Och aký to záujem zrazu im pomáhať. Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú., Zasa v tom vidím len prázdne slová a sľuby z každej strany. V takomto boji sa však bojuje aj s argumentami o vytunelovaných podnikoch. O zneužití peňazí na sociálne podniky  na súkromné podnikanie a obohatenie bossov jednej strany a čuduj sa svete nič. Redaktori ako by boli slepí a hluchí. Nič.
- Gorila . každý ju chce čestne vyšetriť. O tomto probléme sa vie od roku 2006 až 2007. Ako však ho môžu riešiť tí,  čo ho  odvtedy úspešne ukrývali. Ako ho môžu riešiť tí,  ktorí sú spomínaní v spisoch ako preberači provízií a ako tí,  ktorých strany boli financované z provízií alebo financované priamo finančnými skupinami. Ako ju može vyšetriť niekto kto tu je spomínaný ako účastník debát v sledovanom byte ktorý nevie dať ani jasnú odpoveď či vy  byte bol alebo nie? Sulík sa aspoň k jednaniu s Kočnerom priznal a táto kauza je úplne identická. Skrátka o veciach o ktorých sa malo jednať na vláde sa jednalo v byte  podnikateľa.  Fuj. Môže ukázať Fico, Dzuriunda, Bugár, Slota,  Figeľ jedného odsúdeného vysokopostaveného politika za korupciu? Nie. Všetko ostalo len pri podozreniach a pri zastavených trestných stíhaniach.  Aká je váha a úprimnosť ich tvrdení? Alebo tu korupcia vôbec nie je? Naopak tie podozrenia smerujú k nim a k ich stranám. No a na margo tohoto. Protestujúcich proti Gorile už pochovali vraj nie sú jednotní, nemajú stále a jednoptné požiadavky. Gorila je však jednotná, drží ju pohromade  túžba po moci, nezákonne získané peniaze a strach z basy.
     Je smiešne ak Dzurinda hovorí o o zásadách, keď sám pre podozrenie z nekalého financovania strany už raz odstúpil. Nikto to však riadne nevyšetril. Zasa len podozrenia.
    Je smiešne hovoriť o sociálnych reformách keď sa x krát za vlády práve vyššie spomínaných pánov  prehodnocovali invalidné dôchodky , keď x ľudí bolo dotlačených aby  otročili za minimálnu mzdu a veľakrát aj za nižšiu mzdu, hlavne čo sa týka dohodárov  bez dovoleniek, odvodov, nárokov na sociálne a zdravotné poistenie, keď dotlačili ľudí - dospelé deti k tomu aby  svojim rodičom platili  za sociálne domovy, ktoré sú pre nich jediným možným riešením, aby mohli pracovať za tú žobračenkovú minimálnu mzdu, aby vôbec uživili tú svoju rodinu, lebo príjmy tu v našom štáte nedovolia zostať  niekomu z rodiny doma a opatrovať svojich rodičov, alebo si zaplatiť opatrovateľku domov ako v Rakúsku.
     Je smiešne hovoriť o reforme v zdravotníctve, keď práve vlády týchto pánov postupne položili zdravotníctvo na kolená. Vytunelovali ho  do špiku kosti a to, čo tu voľakedy fungovalo ako finančne aj miestne dostupné zdravotníctvo je dnes jeden veľký bodrel. Jeden nefungujúci systém, ktorý navyše stojí nekresťanské peniaze.
     Je smiešne keď títo páni politici zachraňujú Grécko, Taliansko, Írsko, a ďalších lebo nevedia splácať  úvery zo 7-8 percentným úrokom.   A zároveň nevidia úvery pre našich ľudí  s ďaleko vyššími úrokmi. To nevadí? Náš človek to vie splácať. Tučný Grék však nie. Veď sám štát podporuje úžernícke úroky  nebankových subjektov a neplatiacich ešte s kľudným svedomím systém trestne stíha za úverový podvod.
     Je smiešne ak títo ľudia hovoria o zjednodušení podnikania,  keď celé roky práve oni systém byrokratizovali. Vytvárali nové a nové prekážky podnikania počnúc zákonmi, rozdelením odvodov, s rôznymi základmi, rozličné výpočty odvodov , výmeny pokladníc, nezmyslené predpisy na ochranu spotrebiteľa, ale žiadna kontrola zahraničnej konkurencie a pod.
     Je smiešne ako sa dnes oháňajú prijatím zákona  o preukazovaní spôsobu nadobudnutia majetku keď ho neprijali za  dlhých 14 rokov čo sa v parlamente pohybujú. Čistý človek nemá problémy  s takýmto preukázaním. Špinavec však áno. Komunista kedysi kontroloval každý rok aj sliepky, stromy a pod. Čistí ľudia sa však nebránili nemali prečo.
    Ani náznak riešenia daňových únikov, šedej ekonomiky. Nič o riešení problému dohodárov, ktorí síce teraz nie sú príťažou, ale vzhľadom k neexistenci sociálneho poistenia sa stanú veľkým a vážny problémom v dôchodkovom veku.
    Nič o riešení protipovodňových opatrení, kde  sa roky zanedbávala prevencia,  údržba jestvujúcich protipovodňových zariadení,  rozumné urbanizačné riešenia  ľudských sídiel, budovanie aj tých najjednoduchších zariadení umožňujúcich rýchlejšie odvádzanie vody  alebo naopak zadržiavanie tejto vody tam,  kde je to možné a hlavne neohrozujúce ľudí a ich činnosť.
     Nič o riešení rómskej otázky a otázky neprispôsobivých ľudí, ktorí nechcú a môžu pracovať.
     Nič o hroznej právnej nevedomosti ľudí a drahých právnych službách. /však lepšie sa vládne nevedomým/
     Nič alebo málo o kvalite škôl, ktoré x rokov práve tieto parlamentné strany decimovali , systematicky likvidovali a odtŕhali od reality pracovného trhu. Pričom dnes už kôli rôznorodému výučbovému systému ani neviem porovnávať úroveň vzdelávania  na ZŠ a stredných školách.
 Skrátka - vymývanie mozgov v priamom prenose, taktizovanie a snaha si neublížiť navzájom lebo o sebe príliš veľa vedia. V tomto sú parlamentné strany jednotné. Tmelí ich vidina ziskov, vidina moci.
     Takže 10.3.2012 im to natreme?

 

 

 

 

 

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?