Aj takto sa dá likvidovať demokracia a prikŕmiť Gorilu

Autor: Eduard Krištof | 20.2.2012 o 17:08 | (upravené 20.2.2012 o 17:30) Karma článku: 4,42 | Prečítané:  575x

O tom, že máme doslova niekoľko dní  pred voľbami a tie  by mali byť tým najvyšším záujmom každého z nás. Každého komu záleží na tom, aby sa niečo zlepšilo a aby niečo okrem dlhov zostalo aj pre nadchádzajúce generácie. A o tom, prečo  to nie je aj kôli nie nestranným, neslušným a nedemokratickým médiám možné.

V nedeľu  boli v jednotlivých televíziách  diskusné relácie. Nič nenormálne . Veď sú každý týždeň. A tak ako v predchádzajúcich týždňoch, tak aj teraz v týchto reláciách jednotlivé televízie nesklamali, išli za tým čo majú zaplatené a kým sú zaplatené. Preferovali opakovane ľudí z parlamentných strán. Znovu a znovu im dávajú možnosť hlavne čo sa týka verejnoprávnej televízie za naše peniaze  buď obhajovať svoj program, alebo očisťovať meno svojej strany od humusu, ktorý na nich sedí z akcie Gorila, alebo si len tak zvyšovať preferencie  na úkor všetkých ostatných strán ktoré sa pokúšajú priniesť niečo nové.
Aj napriek tomu, že hlavne verejnoprávna televízia, ale aj ostatné televízie  by mali informovať nestranne a objektívne  ani v jednej z týchto relácií nevystúpil oponent  zo strán starších, ktoré sú buď mimo parlamentu, alebo sú úplne nové. A to v jednom s najsledovanejších časov ktoré tieto televízie majú a ktoré svojimi diskusnými reláciami roky budovali.
Kde sú strážne psy našej demokracie? Mali by to byť médiá. Ale naše médiá nemajú gule na to aby do bitky vyzvali aj ľudí mimo ringu. A tak v tom ringu bojujú chromí a chorí, s grambľavými a neschopnými  a za povrazmi je viacero borcov schopných  sa im postaviť a aj ich v priamom súboji poraziť. A z tých chromých a chorých budeme mať víťaza. Hovorí sa tomu jednooký kráľ.
To si naozaj televízie myslia že občan nie je zvedavý aj na názor iných ako parlamentných strán? Občania by si radi vypočuli aj názory iných len nemajú tú možnosť. Gorila ich do médií, ktoré sú kúpené a obsadené jej zástupcami nevpustí. Veď by jej mohol klesnúť prísun banánov  /rozumej prítoku peňazí z našich daní, možností ďalej rozkrádať čo sa dá, možností brať provízie,  štátne zákazky/ . K tomuto je každé médium dobré. Ako to viacerí písali ,  médiá sa stali úplatnými prostitútkami.
To si naozaj televízie myslia, že tieto mimopralametnené strany si zaslúžia priestor len v reláciách vysielaných po 21 hodine? Celkom je 26 strán, pričom pár parlamentných má niekoľkokrát viacej priestoru v televízii, ktorá je najlepším masírovačom mozgov ľudí. No a je tu jedna /99 percent/, ktorá preplatila  mediálny priestor tak, že ľudia už aj zabudli na to čo je to rovnosť šancí a demokracia.
To si naozaj televízie a hlavne Tá verejnoprávna  myslia, že toto je prejav demokracie a slušnosti voči nám všetkým? Že chceme neustále počúvať o tom čo SMER, SDKU, KDH, MOST HÍD,SAS, SNS  veď mali dostatok šancí ukázať svojou činnosťou a aj v médiách svoj záujem o ľudí, počas niekoľko rokov  čo sa pohybujú v parlamente? Teraz všetky neúnavne deklarujú to ťo mali už dávno robiť.
Áno televízie vedia, že keď budú vysielať a podstrkávať tých, čo najlepšie mažú budú mazať aj naďalej. Majú istotu. No a tí ako sme už videli niekoľkokrát si neublížia navzájom, veď sú poprepájaní všetkými tými kauzami a kauzičkami tak, že to nerozpletie ani sto Lipšicov , lebo aj on je súčasťou tohto nerovného boja.  Televízie sa neboja,  že by pre presadenie demokracie niečo predsa len riskovali. No a sem tam na zaslepenie očí ,  predsa len niečo podhodia na sledovanie aj tým, ktorí po tom volajú, to akože v rámci toho objektívneho a vyrovnaného spravodajstva a publicistiky.
Aj do roku 1989 v televízii bola len takáto objektivita. Vtedy tu diktovala všemocná KSČ a teraz objektivitu diktujú peniaze.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?