Môže byť toto vôbec pravda?

Autor: Eduard Krištof | 20.2.2012 o 16:20 | (upravené 20.2.2012 o 17:06) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  470x

O ovládnutí zdravotníctva, o nemorálnych ale nie nezákonných súvislostiach ohľadne  systému zdravotníctva, ohľadne  financovania zdravotníctva, ohľadne liekovej politiky. Vo svojom príspevku som vychádzal zo základných  informácií  z článku p. Františka Múčku v týždenníku Trend. Po pregooglení súvislosti  a po preverení niektorých faktov som dospel k tomu že to možné je, takže:

V sektore zdravotníctva , do ktorého ide takmer 8 % HDP dokázala jediná finančná skupina ovládnuť  vládu, zdravotné poisťovníctvo,zmeniť systémovo zákony a  ovládnuť finančné toky. Táto finančná skupina už teraz ovláda každú časť reťazca vrátane  poisťovní, lekární, polikliník, laboratórií, časti nemocníc . Áno išlo aj o managerske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne  spolu s Dôverou Penta  rozhoduje o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Na ovládnutie zostali už len výrobcovia a vývoj liekov a zdegenerované štátne nemocnice. Po ich ovládnutí s našimi životmi a zdravím budú zametať páni len z jednej skupiny. A pri takomto ovládnutí myslím, že budú vládnuť čisto v zmysle trhových pravidiel. Keď môžem, trhnem čo môžem. Navyše zákonnou úpravou boli veci zmenené tak, že zákon  dal poisťovniam voľné ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A keďže poisťovníctvo ovláda jedna skupina ovláda tým aj poskytovateľov. Či si to pripustíme, či nie. Poskytovateľom, lekárňam a nemocniciam môžu byť  alebo z časti už boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy, zadržiavané platby, znižované platby, vzhľadom k nesolventnosti môžu byť likvidované oddelenia v konkurenčných zdravotníckych zariadeniach a premiestňované do tých naklonených skupine a pod. Toto  môže viesť až k ich likvidácii, alebo modernému spôsobu výpalníctva. Prípad vhodný aj na riešenie Protimonopolného úradu. Z tohoto pohľadu zisk poisťovne Dôvera ktorý presiahol 16 miliónov Euro  bude iba malým všimným.
Čo sa týka prípravy štátnych nemocníc  na privatizáciu resp. ovládnutie cestou konkurzov a predajov týmto spôsobom, pokusy tu sú - vytvorenie akciových spoločností, možnosť konkurzov, exekúcií, deklarácia oddlženia nemocníc a ich oddlženie a potom ponuka na predaj, veď sú stále neziskové. Kto však nemocnice kúpi a dovolí si robiť konkurenciu finančnej skupine, ktorá má už v zdravotníctve takmer všetko? Takže cena bude zodpovedať ponuke a ponuka bude trhová a bude to len cena finančnej skupiny.    
Otázka znie kde v tejto situácii dofrasa je Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý by mal regulovať a kotrolovať všetko čo sa týka financovania zdravotníctva? Je tu,  dokonca ho platíme z našich peňazí pre finančnú skupinu. Jeho riaditeľ je však údajne pôvodom z tejto finančnej  skupiny. Zabezpečí riadny dohľad a záchranu zdravotníctva?

Toľko výňatok z článku. A teraz ešte moje skromné otázočky:
Naozaj všetci odobrníci na zdravotníctvo sú z jednej a tej istej finančnej supiny?
Kde je vláda: Je pravicová a nevadí jej tento monopol deformujúci Trh. Prečo nekoná? Lebo Gorila.
Kde je opozícia, ktorá má biť na poplach a dať najavo všetkým že toto je proti všetkému zdravému rozumu. Prečo aj tento malý bodík nevyužije v predvolebnom boji. Prečo? Lebo Gorila. 
Je tu podozrenie z prepojenia  opozície aj koalície? Alebo je toto už iné zviera?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?