Ľavica existuje

Autor: Eduard Krištof | 17.2.2012 o 6:31 | Karma článku: 3,51 | Prečítané:  1143x

Len tá súčasná vládna ľavica v podaní Smeru ľavicou nie je. Princípy ľavice poznáme. Kolektivizmus, silný vplyv štátu, regulácia ekonomiky, sociálna ochrana. Zároveň ale  každý pravičiar ohovára ľavičiara  ako keby aj ľavica nepoznala hranice. A v tom je rozdiel medzi ľavicou a „ľavicou". A dnešná ľavica trebárs v podaní SDĽ tie hranice má. /pozor Smer SD ľavicou nie je/ Hranice, ktoré zabezpečia aj pri ľavicovej politike  prosperitu pre všetkých. Pôvodne so chcellen reagovať na článok Ľavica neexistuje ale pre rozsah si to zaslúži samostatný blog.

Princípy ľavice poznáme. Kolektivizmus, silný vplyv štátu, regulácia ekonomiky, sociálna ochrana. Zároveň ale  každý pravičiar ohovára ľavičiara  ako keby aj ľavica nepoznala hranice. A v tom je rozdiel medzi ľavicou a „ľavicou". A dnešná ľavica trebárs v podaní SDĽ tie hranice má. /pozor Smer SD ľavicou nie je/ Hranice, ktoré zabezpečia aj pri ľavicovej politike  prosperitu pre všetkých.

Ľavica nemusí lákať voličov z radov robotníkov a nezamestnaných preto, že jej priamo ide o fungovanie aj týchto ľudí. Na týchto pravica kašle sú len prostriedkom na vytváranie zisku ktorý sa premení na jachty,  moderné autá, dvadsať miliónové hodinky, ale len pre niekoho. Roboš sa môže roztrhať, ale na dvadsať milionové hodinky mať nebude a ani na večeru do švajčiarska si ani raz v živote neodletí.

Program SDĽ nie je o bezduchých myšlienkach. Možno sú to bezduché myšlienky pre niekoho, kto nepozná že s niekým treba aj súcitiť a nie na neho pozerať ako na výrobný prostriedok, alebo priamo len na spotrebiteľa daní /nezamestnaní, dôchodcovia, deti, matky na materskej/. Ibaže títo ľudia všetci majú právo na slušný, podotýkam slušný život. A na takýto život  sa bohužiaľ aj tým neproduktívnym musíme poskladať všetci. Dôchodcom preto, že už niečo vytvorili a vlády ktoré tu boli to trestuhodne rozožrali a rozkradli, nie však pre prospech celku ale pre prospech niekoľkých vreciek. Deťom preto, že raz budú tí, ktorí budú tvoriť hodnoty. Matkám preto, že oni sú tie ktoré dávajú život aby sme mali nejakých pokračovateľov. Je však veľmi zaujímavé ako aj pravičiari hovoria aká je zlá demografická krivka a pod. Prečo asi? Lebo nikto pre tú demografickú krivku nevytvára podmienky. A ak nie sú podmienky tak sa deti rodiť nebudú to je predsa pravicové. Alebo nie? Vymyslela si to ľavica? O nezamestnaných možno diskutovať a je úlohou každej vlády aby vytvárala podmienky aby ich bolo čo najmenej. A je to úloha vládu aby zabránila tým čo systém chcú len zneužívať . Myslím že za súčasného stavu ani SDĽ bohapusto rozdávať  peniaze len tak za sedenie doma.

Aj v ľavicovej časti  sa nachádajú ekonómovia a filozofi ktorí majú ekonomiku aj stav spoločnosti v malíčku. To je však teória  a takíto teoretici sú aj na druhej strane.

Prečo si pravičiar myslí že ľavica nechce vytvárať  motivačné prostredie. Čím tak asi motivovali v minulosti rôzne brigády, celé pracovné kolektívy aby súťažili  trhali normy a pod? Motiváciou však nemusia byť len peniaze lebo ani pravica ich nedáva len tak a nevidím, že by naši roboši aj keď sa roztrhajú mali tých peňazí nejako viacej. A prečo si každý pravičiar myslí že človek ktorý zmýšľa ľavicovo nepremýšľa nad tým ako sa starať o seba: Každý normálny vie že keď robí tak sa má lepšie. A nenormálny nemusí byť len ľavičiar ani pravičiar, je to skrátka leňoch.

Čo sa týka zvyšovania daní bankám a bohatým a pod. je to blábol SMERU. U nás je potrebné zákonom zabezpečiť aby dane, ktoré sa dajú vybrať tu sa aj vybrali tu a hlavne aby sa vybrali od všetkých rovnako. Je smutné keď robotník z hrubým príjmom 600 euro na daniach a odvodoch zaplatí viacej ako podnikateľ tých 600 euro minie denne na svoju osobnú spotrebu. /Však p. Mihál, ktorému je 400 euro na deň málo/ . My však robíme opak a ešte aj to málo daní čo sa tu vyberie odpúšťame. Veď pravica /SAS napríklad/ hovorila o súťaži, o rovnakých podmienkach v súťaži pre našich aj zahraničných podnikateľov. Kde je tá rovnosť? Kde je to motivačné prostredie pre našich podnikateľov. Áno je pravda že trh práce aj všetkého je zdeformovaný tým, že máme kopec výnimiek, kopec  dotácií ale nie tam kde treba, ale dotácií straníckym tričkám. A hlavne máme kopec zlodejov, ktorí nehľadia na nič iné len ako si z toho čo tu je ešte trhnú. O tomto je náš súčasný trh. Tomuto chce zabrániť aj ľavicovo zmýšľajúca SDĽ.

Možno nie všetci zmýšľajú čestne a poctivo ale to nebude nikdy nikde úplne ideálne a stopercentné.

Čo sa týka zadlžovania  zasa pravica vidí  len prácu SMERU. Smer nie je ľavica. Smer je rozkrádač a chápadlo finančných skupín.

Je vari viazanie sociálnych dávok na verejnoprospešné práce  v programe SDĽ nesystémovou istotou? Je program vytvárania miest pre absolventov škôl populárnym systémovým opatrením? Je ľudskejšie podporiť korejca,  alebo slovenského zamestnávateľa, ktorý vytvára miesta pre absolventov? Je systémovou hlúposťou prepojenie vzdelávania a potrieb trhu práce? Ako rieši zamestnanosť pravica? Zjednodušením vyhadzovania zo zamestnania v zákonníku práce? Klamaním všetkých a zamestnávaním ľudí, ktorí majú byť zamestnancami a ich zamestnávanie na dohody aj keď sa nevykazujú všetky hodiny a pod? Nikto ani riadna ľavica nechce zadlžovať štát a hlavne svoje deti. Všetko je o tom na čo sa minú požičané peniaze. Nepodhadzujme  ale všeobecné veci že všetci ľavičiari chcú len neefektívne míňať.

Konštatovanie že bežnou činnosťou ľavicových firiem je tunelovať štátne podniky je zavádzajúce. Kto vytuneloval SPP, energetiku, kto vytuneloval štátne hmotné rezervy v podobe platinových sitiek a tď?  Nie je to bežnou praxou ľavice ani pravice ale pár chrapúňov, čo nepoznajú mieru, slušnosť a skromnosť. A my ich znovu a znovu volíme napriek tomu že sú to zlodeji. Nie je teda chybou ľavicový ani pravicový princíp, len je chybou niekoľko zlodejov ktorí jeden aj druhý princíp svojou chamtivosťou likvidujú a pošliapávajú. Za 22 rokov sme tu mali vládu HZDS, SDKU, SMERU a koaličného zlepenca z ktorých niektorí sú pravicoví aj ľavicoví. Faktom však je, že všetko rozkradli, spôsobili  x káuz známych a x neznámych. Nepriniesli nič ani z ľavicového ani z pravicového a štát sa nachádza presne tam kde je. Túto situáciu ale spôsobila horda zlodejov na obidvoch stranách. V budúcnosti bude dobré, keď obidve strany pri vládnutí dajú do pľacu všetko čo vedia, všetko svoje  umenie a prestanú kradnúť, lebo  sa môže stať že nebude kde vládnuť, lebo  ukradnú aj nás. To že ľavica v podaní SDĽ chce silný štát je v týchto súvislostiach myslím celkom v poriadku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?