Môžu ešte Goriliaci pozerať do zrkadla?

Autor: Eduard Krištof | 20.1.2012 o 16:04 | (upravené 20.1.2012 o 16:09) Karma článku: 3,51 | Prečítané:  541x

     Vo veci Gorila sú dennodenne nové informácie, nové zvraty, nové potvrdenia a nové úsilia o spochybňovanie. Človek si nevie vybrať zo zaručených právd, ale ani zo zaručených dementovaní pravosti spisu Gorila.

           Keď som robil policajta, často som sa dostával do kontaktu s ľuďmi, ktorí či už z hlúposti, nevedomosti, zo snahy niekoho ešte zakryť, z princípu, zo strachu pre trestom, z rezignácie, alebo len tak zo zvyku, aj napriek tomu, že existovalo množstvo dôkazov proti nim neustále popierali že sa niečoho dopustili a niektorí uskočili až v momente, keď už bolo nad slnko jasné, že: "priznanie je poľahčujúca okolnosť ale istý trest"  a že im zostane len tá prvá časť t.j. poľahčujúca okolnosť z priznania.
     Takíto ľudia  hlavne pri dlhotrvajúcich výsluchoch a konfrontáciách  mi navidomoči brali energiu. Cítil som ako  zo mňa uniká a bolo mi z nich zle. Vedel som, že musím dostatočne preukázať vinu tomuto páchateľovi, aby poškodení mali aspoň aké také zadosťučinenie v podobe odsúdenia páchateľa a uloženého trestu, lebo veľakrát sa stávalo, že náhradu škody nevymohli poškodení  žiadnu, alebo len mizivú až smiešnu.

      Keď som robil policajta, často som sa dostával do kontaktu s poškodenými ľuďmi, ktorým páchateľ vzal niekoho blízkeho,  ktorým ublížili na zdraví, ktorých ponížili tým najhorším spôsobom na cti aj duši /napr. znásilnené ženy, zneužité deti,/ , ktorým páchateľ vzal  podstatnú časť majetku, zničil rodinný aj pracovný život. Po ich výsluchoch ma často bolela duša.
      S takýmito ľuďmi som vždy súcitil. Dodávali mi energiu a vedel som, že musím urobiť všetko pre to aby som im pomohol, keď už iným nie, aspoň dobre odvedenou prácou na usvedčení páchateľa a následným aspoň čiastočným  zahojením ich boľačiek v podobe  podania obžaloby na páchateľa, ktorého neskôr odsúdili.

      Keď som robil policajta stretol som sa s rôznymi racionalizačnými opatreniami na šetrenie pohonných hmôt, papiera, tlačív  /napr. v podobe písania na obidve strany, v podobe obmedzenia počtu najazdených kilometrov, v podobe zanášania kníh o prevádzke vozidiel na podpis nadriadenému 25 kilometrov tam a späť do krajského mesta, aby mohla byť uskutočnená 80 km jazda,  ale aj s vyššími cenami šetrených materiálov ako boli v bežnej obchodnej sieti. /stal sa prípad keď praktikantka v prvý deň ako ku nám prišla s údivom povedala, že prečo používame najdrahší kancelársky papier na trhu. Overil som si to v obchode a fakt. Používali sme najdrahší papier. 
    Preglgol som a sám seba som sa pýtal: Nuž prečo sme ho používali? Lebo sme mali verejné obstarávanie. 

     Ako tieto náhodilo nesúrodé veci súvisia s gorilou?

 Aj napriek tomu, že v spise gorila sú spomínané konkrétne mená, udalosti, toky peňazí, konkrétne styky a podobné konkrétne „prkotiny" a aj napriek tomu, že menšie ryby už opustili rybník tie hlavy najvyššie zatĺkajú a s úsmevom na tvári tvrdia, že celá vec je smiešna hlúposť /SDKU a jej  predstavitelia/, že ich nemáme do toho ťahať /SMER a jeho predstavitelia/, že s tým nemali nikdy nič do činenia  a že vždy konali morálne /maďarská strana, KDH/, že chcú tú najvyššiu spravodlivosť práve teraz pred voľbami aj keď ju niekoľko rokov nechceli  a zobudili sa až teraz /SAS, SNS a znovu KDH  - ešteže Ján Slota povedal neverte  im všetci klamú, len to mal povedať neverte nám všetci klameme/, že v spise sú popísané len stretnuitia a odohrané momenty sú úplne iné a okolnosti ktoré sa prejednávali sú tiež iné. /Penta/  Aj napriek okolnostiam, ktoré v Gorile sú všetci zainteresovaní protagonisti  zatĺkajú, ignorujú a podceňujú ako by sa nič nedialo  - veď išlo len o pár miliárd, o pár vplyvných miest o podstatu nejakej smiešnej demokracie. Títo ľudia mi berú energiu a je mi z nich zle.
      Aj napriek tomu že v tejto kauze sme poškodení všetci. Aj zainteresovaní protagonisti hry  aj bežní občania. Tí protagonisti tým že oni vedia  že spravodlivosť neexistuje a že existuje len tvrdá konkurencia  peňazí. My ostatní tým že sme o kopec peňazí nenávratne prišli a aj keď niekedy v ďalekej budúcnosti dôjde k odsúdeniu páchateľov  spôsobené škody na majetku už nikto nenahradí a škody ktoré utrpela takmer smrteľnou  ranou  demokracia sa už ani zhojiť nedajú.
     Aj napriek tomu že aj z posledných štatistických údajov  sme sa dozvedeli že máme najvyššie ceny energiií  z okolitých štátov, aj napriek tomu že všetci vrátanie detí aj tých ktoré sa ešte len narodia sme zaťažení dlhom cca 12.300€, že nezamestnanosť u nás je jednou z najvyšších v Európe  nás vo svojich prejavoch  vládnúce skupiny či už teraz,  alebo aj predtým sústavne presviedčajú  a presviedčali aká je to nevyhnutnosť, ako sa oni na tom narobili aby udržali ceny, zadĺženosť a nezamestnanosť  aspoň na takejto úrovni.  V kontexte porovnaní čísel a prehlásení „hlaváčov" a ich hesiel - istoty slovákom,  spolu to dokážeme, slovensko bez dlhov a pod. /prepáče tie maďarské si neviem preložiť / je mi z toho znovu zle.

      Aký máte z toho všetkého pocit? Netlčú nás opakovane po hlavách?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?