čo môžem urobiť pre vás ako volič?

Autor: Eduard Krištof | 16.1.2012 o 13:59 | (upravené 16.1.2012 o 14:24) Karma článku: 2,41 | Prečítané:  210x

Chcem raz voliť tak, aby to prinieslo osoh väčšine ľudí a nie len určitej skupinke, ktorá sa o voliča  snaží dva mesiace pred voľbami a potom jej je úplne ukradnutý.

     Každé jedny voľby som poctivo odvolil. No ale nejako sa mi nedarilo. Moje hlasy vyšli navnivoč a vždy sa tam dostal niekto iný o koho by som ani  nezakopol. Po každých voľbách som premýšľal o tom, či naozaj sme takí, že si necháme tresknúť po hlave jedenkrát, druhýkrát aj tretíkrát, ba dokonca sami tú hlavu nastavíme aby nás do nej treskli.  Veď toto roky robíme vo voľbách.
Naozaj nevidíme, že rok od roku sa znižuje naša životná úroveň /samozrejme okrem horných 10.000/ a napriek tomu stúpa zadlženosť tejto krajiny?
Naozaj dôchodcovia, ktorí sú voličmi tých, čo tu už sú nevidia, že im reálne klesajú dôchodky a tieto vzhľadom k novému spôsobu valorizácie budú klesať ešte viac /lebo dôchodcov odsúdil p. Mihál len  ako spotrebiteľov na určitý druh tovarov, z ktorých sa bude posudzovať tzv. dôchodcovská inflácia/ a uspokoja sa s Vianočným príspevkom, ktorý má zapchať ústa a nesystémovo vec kvázivyriešiť?
Naozaj mladí ľudia nevidia, že ich uplatnenie po ukončení stredných a vysokých škôl je veľmi slabé a aj keď sa niekde uchytia majú problém nastúpiť a hneď robiť, pretože veci z praxe nevedia a napriek tomu sa tu fabrikujú ďalšie a ďalšie vysoké školy, inštitúty a podobné ustanovizne, ktoré dodávajú trhu práce  vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ale pre prax nesúcich odborníkov?
Naozaj nevidíme, že rok od roku sa znižuje úroveň zdravotníckeho zabezpečenia aj napriek tomu, že náklady naň  neskutočne stúpajú a rovnako sa aj zvyšuje výška odvodov na zdravotné poiistenie? Nechceme vidieť ,že o chvíľu si aj napriek zdravotnému poisteniu budeme hradiť tak veľkú skupinu úkonov a liekov, že na ne nebude mať  veľká väčšina ľudí?
Naozaj nechceme vidieť,že stav kriminality na slovensku je hrozivý a že tento stav sa rieši viacmenej štatisticky vykazovaním menej závažných objasnených  trestných činov? /Samozrejme česť niektorým úspechom našich kriminalistov, vyšetrovateľov a policajtov, pretože sú aj také./ Nevidíme že je zle nastavený systém práce Polície?
Naozaj nevidíme, že  počet tlačív, hlásení, výkazov a podobných papierových aj internetových nezmyslov už presahuje únosnú medzu aj napriek tomu, že každá vláda  hlása, že budú odbúravať administratívu,  ale robia to naopak?
Preto si myslím, že je načase zmeniť chod a dať šancu iným aby ukázali čo vedia. Horšie už byť nemôže a za 4 roky hádam nezískajú  tí noví naši predstavitelia  styky s finančnými skupinami také, že budú ešte väčšími gorilami ako tí súčasní politici.
     Preto jediné čo môžem ja ale aj vy urobiť je neprispôsobiť sa starým časom a myslieť na to že máme deti a vnúčatá a že aj pre nich chceme dôstojné životné podmienky.
Nesmieme sa dať oklamať nastylovanými a upravenými úsmevmi našich najvyšších a voliť s rozumom a citom pre  zodpovednosť.
Či?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?