Ako si Slovenský ľud s Gorilou oddýchne

Autor: Eduard Krištof | 8.1.2012 o 22:21 | (upravené 9.1.2012 o 8:36) Karma článku: 4,68 | Prečítané:  826x

Slovenská ľudová rozprávka na motívy skutočnej udalosti spred dávnych čias,   alebo ako zistiť pravdu o tej našej smradľavej Gorile.

V posledných dňoch sme svedkami masívnej kampane ku kauze Gorila.  Každý, kto vie písať a čítať má potrebu sa k nej vyjadriť. Tí najkompetentnejší, ktorí podľa Gorily /SDKU, SMER, KDH, MOST HÍD, SNS/, s ňou žijú ako siamské dvojičky, a spolu so SAS,  sa im kauzu darilo dlhoročne zodpovedne zatĺkať sa k nej  vyjadrujú, že je neautentická, že sa nezachovali prepisy telefónnych hovorov,  ani prepisy výsledkov  sledovania, že sú skeptickí k výsledkom vyšetrovania.  V jednom prípade sa do toho nechcú dať zatiahnuť. Všetci však napriek tomu, že Gorilu niekoľko rokov zdatne zatĺkali vyjadrujú "úprimnú snahu"  našu smradľavú Gorilu objektívne vyšetriť. /Možno jej spravia aj kolonoskopiu a rektoskopoiu, aby zistili odkiaľ je ten strašný smrad/  
No a čo z toho bude mať obyčajný ľud Slovenský? Nuž oddýchne si od šikanovania rôznymi všemocnými úradmi ako sú policajti , daňové úrady, finančná polícia, SIS , VOS, NKU, rôzne ekonomické kontrolné orgány, výbory a podobné orgány.
Prečo si to myslím?  Veď vzhľadom k "úprimnej snahe" našej politickej špičky /a tá predsa nikdy neklame/  túto megakauzu vyšetriť, budú mať príslušníci týchto úradov a orgánov  plné ruky práce s preverovaním kauzy. Policajtom určeným na odposluchy budú opúchať uši od odposluchov politikov a osôb,  ktoré sú v kauze spomínané. /Však kontaktovať sa nejako musia a nebudú si predsa posielať poštových holubov/. Sledovacie orgány si môžu oči vyočiť od sledovania stykov a kontaktov medzi zainteresovanými osobami. Všetky e-maily, SMS-ky a podobné vzdušné správy  prejdú viacstupňovou previerkou orgánov činných v trestnom konaní a príslušných úradov boja proti organizovanej kriminalite a vyšetrovatelia  nebudú spávať kým nevypočujú všetky zainteresované osoby. Všetky zainteresované osoby  budú pod drobnohľadom daňových kontrol, kontrol finančenj polície, všetkých možných kontrolných orgánov, policajných vyšetrovateľov, vyšetrovateľov trestného odboru generálnej prokuratúry, finančnej polície, ktoré  dokonale preveria všetky finančné operácie /stačí aj nad 3.3198.39.-€ =100.000.-Sk, lebo menšie úplatky pardon provízie  sa v tejto kauze ani nespomínajú/ - financovanie spoločností,  nákupy zariadení, akcií, podnikov, nehnuteľností  a všetkých takýchto malinkých obchodov naznačovaných aj nenaznačovaných v Gorile u zainteresovaných osôb, u firiem z akoukoľvek účasťou  týchto osôb, u rodinných príslušníkov zainteresovaných osôb, u kontaktov  týchto zainteresovaných osôb, o ktorých  SIS má určite veľmi dobrý prehľad /nepredpokladám že by sledovali len milenky politikov a záujmových osôb./ Nadriadení pracovníkov v SIS, na Policajnom Prezídiu, na súdoch,  prokuratúrach, nebudú robiť nič iné len zbavovať mlčanlivosti potrebné osoby /veď premiérka to sľúbila, len či sa to za jej premierovania stihne, lebo sa  funkcionári po voľbách zasa asi  zmenia/. Príslušné kontrolné orgány konečne riadne preveria financovanie politických strán vládnej koalície aj opozície, veď už v dobe ich menej dokonalého preverovania riadne smrdeli /aj tie taškové miliony,  ktoré stranám priniesli skoro neznáme osoby a ktoré by mohli byť pravdepodobne  dorbnými z Gorily/ . Preveria aj účasti vo verejných obstarávaniach rôzneho typu a tendroch s porovnaním výhodnosti zákaziek u zainteresovaných osôb, firiem a kontaktov.
Lebo  inak  sa  táto  kauza objektívne a zodpovedne vyšetriť nedá.
No a keďže to príslušné orgány určite urobia  riadne, zodpovedne a poctivo je možné, aby sa v období najbližších 2-3 rokov venovali aj  nám občanom?
Nuž a novinári nás budú pravidelne  a obšírne na základe správ príslušných orgánov a verejných tlačových besied /ako to bolo zvykom napr. v kauze Hegviga Malinová/ informovať o tom, čo bolo zistené v kauze Gorila.

PS. Prosím p. premiérku s úprimnou snahou túto kauzu vyšetriť, aby opakovane povolala do služby p. Galku majstra v odpočúvaní, /lebo v gorile naozaj ide samotnú podstatu  republiky, jej ekonomickú podstatu, o demokraciu,  ale aj o podstatu štátneho zriadenia. Lebo len on sa nezľakne ani veľkých káuz, a ktorý vďačne bude  ďalej robiť to v čom sa vyzná. V záujme objektívneho vyšetrenia tejto prekérnej situácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?