Hrozí ďalší teror od lekárov alebo....?

Autor: Eduard Krištof | 13.12.2011 o 11:56 | (upravené 13.12.2011 o 12:43) Karma článku: 10,79 | Prečítané:  1399x

      O tom čo možno bude ak lekári znovu povstanú a začnú bojovať o výdobytky svojej  protestnej akcie.      Vláda vraj oklamala lekárov a klamstvom ich prinútila vrátiť sa do nemocníc aby zaplátala  obrovské problémy, ktoré nastali a zabránila totálnemu kopalsu a krachu zdravotníctva ako takého.

     Vláda vraj oklamala lekárov a klamstvom ich prinútila vrátiť sa do nemocníc aby zaplátala  obrovské problémy, ktoré nastali a zabránila totálnemu kolapsu a krachu zdravotníctva ako takého.
     Počas predchádzajúcich dní a týždňov  traumatizujúcich bojov za platy lekárov za zastavenie transformácie nemocníc a za dodržiavanie zákonníka poráce vo vzťahu k lekárom sme videli aká sila je v protestujúcich  masách /v tomto prípade masičkách/. Lekári si vybojovali zvýšenie platov na rok 2012, zmeny v zákonníku práce a čiastočné zastavenie transformácie nemocníc. Pompézne sa vrátili na pracoviská ako víťazi, hoci najviac porazeným bol obyčajný človek - pacient. Maličké deti,  ktoré v inkubátoroch prevlákali z miesta na miesto, vystresovaní čakatelia na operácie ktoré v mnohých prípadoch aj predtým už odložili. Rodička ktorej odporučili vyvolanie pôrodu skôr lebo je tu vyšší záujem - protest lekárov a t ď. 
     Odišli aj lekári z Čiech, ktorý si namiesto vďaky vypočuli len osočovanie a ohŕdanie dokonca pochybnosti nad ich odbornosťou. 
     Lekári však chcú vyššie garancie a vprípade  nezabezpečenia úplného naplnenia svojich podmienok tj. zabezpečenia zvýšenia platov aj v rokoch 2013 a 2014 v zmysle memoranda, zákonného zakotvenia zákazu transformácie nemocníc sú pripravení znovu protestovať a svoju akciu zopakovať.
     Medzitým prišli informácie že peniaze na tieto veci zdravotné poisťovne jednoducho nemajú. Takže so teraz?  Poskladáme sa všetci na platy lekárov. Nemocnice sa nestransformujú  a naďalej bude trvať v nich šafárenie politicky dosadeného managementu. Prišli informácie že napríklad v Žilinskom kraji sa bude asi rušiť jedna z nemocníc vzhľadom k nedostatku financií.
     Pred Vianocami samé "dobré" správy.
     Tí koho sa toto všetko najviac dotkne  teda pacienti a potenciálne my všetci sú však ticho. Nikto neprotestuje že toto vlastne nechceme. Že sme rukojemníkmi v rukách už ani nevieme vlastne koho, lebo hra ktorá sa tu hrá nie je zrejme len hrou za vyššie platy lekárov. Uznávame teda de facto oprávnenosť požiadaviek lekárov, oprávnenosť ich platov, oprávnenosť zastavenia transformácie nemocníc,  aj oprávnenosť "terorizovania" lekárov ktorí slúžili od nevidím do nevidím.
     Otázka znie kto však bude  zastávať záujmy nás ľudí a potenciálnych pacientov keď vďaka protestom lekárov nás nebude mať kto ošetriť, keď vďaka protestom lekárov niekoľkí z nás to neprežijú, keď vďaka protestom lekárov  zavrú aj ďalšie nemocnice, na ktorých prevádzku nebudú peniaze, keď vďaka protestom lekárov sa ešte viacej zvýši nedostupnosť lekárskej starostlivosti a ešte viac sa zvýšia ceny liekov  lebo niekde systém musí na tie platy lekárov nahrabať? Pôjde aj národ do ulíc protestovať za kvalitnejšiu lekársku starostlivosť?

Páni lekári prosím vás bojujte s ministrom, bojujte s vládou, len nechajte na pokoji  bežných ľudí, ktorí musia vytvoriť nejaké hodnoty aby vám mohli platy zvýšiť a splniť vaše požiadavky  Nebite ich aj vy veď ich situácia dosť bije. Stále viac ich je nezamestnaných, ich pracovné podmienky tam dolu sú ďaleko neudržateľnejšie ako tie vaše, ich platy sú ďaleko slabšie ako vaše. A navyše ich naše jednotlivé vlády ošklbávajú všade kde to ešte ide. Ľudia  za to nemôžu.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?