Že by politici Pente peniaz vzali?

Autor: Eduard Krištof | 5.12.2011 o 21:10 | (upravené 5.12.2011 o 21:43) Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1188x

     Alebo kto zafinancuje platy našich lekárov, ktorí bojovali a v budúcnosti ak podpíšu zmluvy chcú bojovať o naše zdravie?      Počas rokovaní Lekárskych odborov  a vlády, ako aj v odborných článkoch a samozrejme aj tu na blogu bolo nespočítateľnekrát skonštatované, že zvýšenie platov lekárov nie je pokryté ani rozpočtom  a nie ešte reálnymi peniazmi. Potom sa zrazu objavila správa že sa našlo 200 miliónov euro na tieto platy a je to " v suchu". Je to teda naozaj tak?   A ak áno kde sa tých 200 miliónov euro vzalo tak zrazu. Veď nemuseli  robiť okolo toho také caviky a lekárom na samom začiatku mohla vláda  vyhovieť a nemuseli byť ohrozené životy pacientov, nemuseli sťahovať inkubátory, nemuseli sme povolať lekárov z Čiech. Alebo tomu mám  rozumieť tak, že tých 200 miliónov euro bolo niekde zašitých a pripravených na distribúciu podľa straníckych tričiek a príslušných záujmových /rozumej finančných / skupín?       

 Alebo kto zafinancuje platy našich lekárov, ktorí bojovali a v budúcnosti ak podpíšu zmluvy chcú bojovať o naše zdravie?
     Počas rokovaní Lekárskych odborov  a vlády, ako aj v odborných článkoch a samozrejme aj tu na blogu bolo nespočítateľnekrát skonštatované, že zvýšenie platov lekárov nie je pokryté ani rozpočtom  a nie ešte reálnymi peniazmi. Potom sa zrazu objavila správa že sa našlo 200 miliónov euro na tieto platy a je to " v suchu". Je to teda naozaj tak?   A ak áno kde sa tých 200 miliónov euro vzalo tak zrazu. Veď nemuseli  robiť okolo toho také caviky a lekárom na samom začiatku mohla vláda  vyhovieť a nemuseli byť ohrozené životy pacientov, nemuseli sťahovať inkubátory, nemuseli sme povolať lekárov z Čiech. Alebo tomu mám  rozumieť tak, že tých 200 miliónov euro bolo niekde zašitých a pripravených na distribúciu podľa straníckych tričiek a príslušných záujmových /rozumej finančných / skupín?
     No a teraz ešte maličkosť. Peniaze na platy lekárov sľúbila vláda a dala morálne aj faktické záväzky že ich bude plniť. Štátom a vládou  je však ovládaný len jeden zo zdrojov financovania zdravotníctva - VŠZP/Cha už ani to nie je pravdou, lebo aj túto personálne ovláda a vedie  človek pochádzajúci z Penty/. Ďalšie dve  zdravotné poisťovne /Dôvera a Union/ sú však súkromné a teda je tu namieste otázka, či aj tieto dve poisťovne sa zaviazali že prispejú na platy lekárov. Ak áno tak sa tejto vláde  podarilo uchmatnúť peniaze týmto poisťovniam, čo mi však nepripadá reálne.  Ak nie ako na to prídem ja ako aj ďalšie státisíce poistencov štátnej poisťovne,  že z jej zdrojov  sa uhradia výsledky akcie našich lekárov?  Však to je priamy investičný stimul do súkromných zdravotných poisťovní. 
     Alebo /a to je tá najpravdepodobnejšia možnosť /, keďže skoro ruka v ruke so správami  o bojoch lekárov za vyššie platy a ďalšie požiadavky , išli aj správy o tom, že sa dvíha vodné, stočné, ceny za teplo, za plyn, za elektrinu /Hoci napríklad ceny elektriny máme podľa článku v novinách 14 te najvyššie v EU ale s priemernou mzdou kráľujeme kde na chvoste EU/ všetky tieto záležitosti uhradí zvýšený výber DPH od nás všetkých a potom rôzne transfery do zdravotníctva? Však proti  DPH nemôžeme ani  pípnuť.
     Na margo tejto myšlienky  by som povedal len toľko že roky  sa zvyšujú ceny, politici sa oháňajú vysokou infláciiou, ale boli by naozaj hlúpi  keby proti vysokým cenám bojovali keď za nich v podobe DPH  vyriešia kopec problémov. Nemajú na to skrátka motiváciu. Veď pri stabilných cenách by  vláda mala stabilný príjem a nemohla by len tak "mírnix dírnyx" prisľúbiť zvýšenie platov našim lekárom. Všetko so všetkým predsa nejako súvisí.
      A s akými cenami pôjdeme hore keď budú štajkovať učitelia, smetiari, pekári, policajti,  bankári a ďalší a náhodou vytrvajú vo svojich protestoch až do úspešného konca, aby sme mohli vykryť aj tento špás?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?