kto z politikov môže povedať:" mám čistý štít?"

Autor: Eduard Krištof | 4.12.2011 o 22:32 | (upravené 4.12.2011 o 22:58) Karma článku: 4,75 | Prečítané:  870x

Mojím kritériom pri akýchkoľvek voľbách doposiaľ bolo čo ponúkal vo svojom volebnom programe. Vždy som veril, že to čo tie sľubotechny ponúknu sa budú snažiť aj splniť. Ale... Figa borová. Nasľubovali a počas ďalších štyroch rokov sa na mňa ako voliča slušnejšie povedané vykašľali.

     Mojím kritériom pri akýchkoľvek voľbách doposiaľ bolo čo ponúkal vo svojom volebnom programe. Vždy som veril, že to čo tie sľubotechny ponúknu sa budú snažiť aj splniť. Ale... Figa borová. Nasľubovali a počas ďalších štyroch rokov sa na mňa ako voliča slušnejšie povedané vykašľali.
     Teraz som sa však pri akcii našich MUDr. poučil, že treba z času na čas aj vydierať a preto idem trochu vydierať a vyhlasujem,  že svoj hlas dám tomu kto dá do pľacu to najcennejšie čo má a to informácie o svojom majetku a zároveň mi sľúbi verejne, že po skončení svojej púte tj. pred ďalšími voľbami odkryje karty a povie čo za uplynulé 4 roky skasíroval tj. čo mu pribudlo, ako to nadobudol, či za to odviedol dane a odvody, kto mu okrem výplaty  na nadobudnutie majetku prispel a nebude sa okúňať a oháňať sa protiústavnosťou a nedotknuteľnosťou informácií zo svojho súkromného života. Lebo ten jeho súkromný život na 4 roky bude financovaný z našich súkromných peňazí.  
     Je dneska také zábavné špekuľovať kto je za iniciatívou 99percent. Nuž a ja si myslím, že 99 percent ľudí u nás /alebo.... možno trošku menej, aby som nebol veľký idealista/ by nemalo problém na začiatku prípadnej politickej kariery povedať: /upozorňujem že všetky použité čísla sú fiktívne a slúžia len pre ilustráciu/ máme s manželkou  zariadený rodinný dom, jednu škodovku Fabia, úspory trebárs 1.000.-€, 50.000.-€ úver, môj príjem je cca 800.-€mesačne, príjem mojej manželky je 500.-€ mesačne a vychovávame spolu 2 deti. Dane a odvody mám vyplatené a za minulý rok činili spolu 3500.-€. No a pred voľbami by vedle zdeklarovať všetky tieto veličiny s prírastkom a s príjom ktorý oficiálne zodpovedá stavu tohoto prírastku. Obdobne by som to vedel zdeklarovať aj ja  osobne preto mám vo svojej charaktreristike napísané, že mám čistý štít.
     No naše vládnúce 1percento by toto ale určite zdeklarovať nevedelo a ani na tom nemajú nijaký záujem. Veď by museli odkryť karty a povedať na konci: pribudol mi majetok za niekoľko miliónov euro, dane a odvody som odviedol z poslaneckého /ministerského, úradníckeho a pod. / platu, nemám žiadne úvery ale len nové úspory  a pribudlo mi niekoľko novučičkých tereňákov /lietadiel, jácht a pod. /
     Toto fantazírovanie mi pripomína niečo ako márne pokusy a prehlásenia o bezzubom zákone o preukazovaní príjmov. 
    Ale prečo by ho ten kto má na 4 roky rozhodovať o mojom bytí a nielen o mojom ale aj o ďalších viac ako 5 miliónoch ľudí nemohol niečo takéto zdeklarovať a následne aj prijať ak to s nami - 99percentami myslí vážne?
     Nájde sa niekto kto chce byť takto vydieraný?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dankovi poškodilo bozkávanie výložiek, za premiéra ho už väčšina nechce

Kým v decembri bol podľa agentúry Focus Andrej Danko favoritom na budúceho premiéra, dnes jeho akceptácia u ľudí výrazne klesla.

KULTÚRA

Oscar nemá logiku. 5 dôvodov, prečo vyhral Moonlight

Mal šťastie, že nie je sci-fi.

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. S tvrdou silou nemáme šancu.


Už ste čítali?