Môže byť toto vôbec pravda?

Autor: Eduard Krištof | 20.2.2012 o 16:20 | (upravené 20.2.2012 o 17:06) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  459x

O ovládnutí zdravotníctva, o nemorálnych ale nie nezákonných súvislostiach ohľadne  systému zdravotníctva, ohľadne  financovania zdravotníctva, ohľadne liekovej politiky. Vo svojom príspevku som vychádzal zo základných  informácií  z článku p. Františka Múčku v týždenníku Trend. Po pregooglení súvislosti  a po preverení niektorých faktov som dospel k tomu že to možné je, takže:

V sektore zdravotníctva , do ktorého ide takmer 8 % HDP dokázala jediná finančná skupina ovládnuť  vládu, zdravotné poisťovníctvo,zmeniť systémovo zákony a  ovládnuť finančné toky. Táto finančná skupina už teraz ovláda každú časť reťazca vrátane  poisťovní, lekární, polikliník, laboratórií, časti nemocníc . Áno išlo aj o managerske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne  spolu s Dôverou Penta  rozhoduje o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Na ovládnutie zostali už len výrobcovia a vývoj liekov a zdegenerované štátne nemocnice. Po ich ovládnutí s našimi životmi a zdravím budú zametať páni len z jednej skupiny. A pri takomto ovládnutí myslím, že budú vládnuť čisto v zmysle trhových pravidiel. Keď môžem, trhnem čo môžem. Navyše zákonnou úpravou boli veci zmenené tak, že zákon  dal poisťovniam voľné ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A keďže poisťovníctvo ovláda jedna skupina ovláda tým aj poskytovateľov. Či si to pripustíme, či nie. Poskytovateľom, lekárňam a nemocniciam môžu byť  alebo z časti už boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy, zadržiavané platby, znižované platby, vzhľadom k nesolventnosti môžu byť likvidované oddelenia v konkurenčných zdravotníckych zariadeniach a premiestňované do tých naklonených skupine a pod. Toto  môže viesť až k ich likvidácii, alebo modernému spôsobu výpalníctva. Prípad vhodný aj na riešenie Protimonopolného úradu. Z tohoto pohľadu zisk poisťovne Dôvera ktorý presiahol 16 miliónov Euro  bude iba malým všimným.
Čo sa týka prípravy štátnych nemocníc  na privatizáciu resp. ovládnutie cestou konkurzov a predajov týmto spôsobom, pokusy tu sú - vytvorenie akciových spoločností, možnosť konkurzov, exekúcií, deklarácia oddlženia nemocníc a ich oddlženie a potom ponuka na predaj, veď sú stále neziskové. Kto však nemocnice kúpi a dovolí si robiť konkurenciu finančnej skupine, ktorá má už v zdravotníctve takmer všetko? Takže cena bude zodpovedať ponuke a ponuka bude trhová a bude to len cena finančnej skupiny.    
Otázka znie kde v tejto situácii dofrasa je Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý by mal regulovať a kotrolovať všetko čo sa týka financovania zdravotníctva? Je tu,  dokonca ho platíme z našich peňazí pre finančnú skupinu. Jeho riaditeľ je však údajne pôvodom z tejto finančnej  skupiny. Zabezpečí riadny dohľad a záchranu zdravotníctva?

Toľko výňatok z článku. A teraz ešte moje skromné otázočky:
Naozaj všetci odobrníci na zdravotníctvo sú z jednej a tej istej finančnej supiny?
Kde je vláda: Je pravicová a nevadí jej tento monopol deformujúci Trh. Prečo nekoná? Lebo Gorila.
Kde je opozícia, ktorá má biť na poplach a dať najavo všetkým že toto je proti všetkému zdravému rozumu. Prečo aj tento malý bodík nevyužije v predvolebnom boji. Prečo? Lebo Gorila. 
Je tu podozrenie z prepojenia  opozície aj koalície? Alebo je toto už iné zviera?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?